Skip to main content

Blog o klimatyzacji - polecane modele, firmy, rankingi

Ile zapłacisz za klimatyzację w 2024?

W upalne dni klimatyzacja może okazać się niezastąpiona. Obniżenie temperatury w zamkniętym pomieszczeniu, gdy na zewnątrz panuje nieznośny upał, ma jednak swoją cenę. Na jaki wydatek trzeba się nastawić, chcąc zamontować klimatyzację w 2024 roku?

Czy warto zainwestować w klimatyzację w 2024?

Jak wybrać najlepszą klimatyzację?

Wybór odpowiedniej klimatyzacji może zależeć od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, rodzaj instalacji, efektywność energetyczna, funkcje dodatkowe i budżet. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zmierz powierzchnię pomieszczenia, które ma być klimatyzowane.

Istnieje kilka rodzajów klimatyzatorów, takich jak okienne, przenośne, kasetonowe, kanałowe czy podwieszane. Wpływa to nie tylko na wydajność, ale również na cenę. Droższe modele cechują się lepszym wyglądem, solidną budową i niższym poziomem hałasu. Z pozoru droższy model może okazać się tańszy w eksploatacji ze względu na lepszą efektywność energetyczną.

Ile kosztuje założenie klimatyzacji w 2024?

Ceny klimatyzatorów w 2024 roku utrzymują się na stabilnym poziomie. Wzrost sięga zaledwie od 2 do 9 procent. Planując inwestycję w klimatyzator, trzeba uwzględnić nie tylko zakup urządzenia, ale też koszt montażu i przyszłych usług serwisowych. Szukając urządzenia do salonu o powierzchni 30 metrów kwadratowych, który zapewnia sterowanie dzięki modułowi Wi-Fi, trzeba przygotować około 6 tysięcy złotych. Mniej zaawansowane modele to wydatek na poziomie blisko 4 tysięcy złotych.

Chcąc obniżyć koszty eksploatacji klimatyzatora, warto zwrócić na jego klasę energetyczną. Im jest ona lepsza, tym mniej prądu potrzeba, żeby osiągnąć konkretne efekty. Urządzenia znanych marek mogą być droższe w naprawie, ale w zamian otrzymuje się przeważnie lepszą jakość wykonania i większą dostępność do serwisu. Urządzenia zapewniające większą moc chłodniczą i liczniejsze funkcje dodatkowe będą droższe. Koszt montażu będzie różnił się zależnie od regionu czy wielkości miasta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.