Skip to main content

Blog o klimatyzacji - polecane modele, firmy, rankingi

Najczęściej montowane klimatyzatory w krakowskich mieszkaniach

Klimatyzacja nie jest już dziś luksusem — na jej zakup decyduje się z roku na rok coraz więcej osób. Co ciekawe, instalacje taką można zamontować nie tylko w domu jednorodzinnym, lecz również w mieszkaniu, które jest częścią bloku lub kamienicy.

Jakie modele klimatyzatorów montują najczęściej mieszkańcy Krakowa?

Jak wybrać klimatyzator do mieszkania?

Wybierając klimatyzator do mieszkania, powinniśmy skupić się na urządzeniach, które będą jak najlepiej dopasowane do specyfiki danego lokalu. Warto przy tym uwzględnić:

  • powierzchnię mieszkania, 
  • hałas, generowany przez jednostkę zewnętrzną (nie może on przekraczać ustawowych norm),
  • dostępne funkcje urządzenia — najczęściej wybierane są modele, które można wykorzystać nie tylko do chłodzenia, lecz również do ogrzewania lokalu,
  • efektywność energetyczną systemu klimatyzacji.

Poniżej przedstawiamy trzy urządzenia, najchętniej wybierane obecnie przez osoby, mieszkające w krakowskich blokach i kamienicach. Tworząc nasze zestawienie, kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami użytkowników i ekspertów z firm klimatyzacyjnych.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami klimatyzacji w Krakowie:

Gree Amber Prestige

Klimatyzator ten cieszy się dobrą opinią ze względu na swoją niezawodność i świetny stosunek jakości do ceny. Moc urządzenia pozwala przy tym bez problemu ogrzać (lub schłodzić) pomieszczenie o powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Nie bez znaczenia jest również minimalistyczna stylistyka jego jednostki, która wspaniale współgra z każdym typem wystroju wnętrza. Gree Amber Prestige pracuje przy tym bez zarzutu nawet podczas silnych mrozów (do -30 stopni Celsjusza). Ciekawą jego funkcją jest utrzymanie stałej temperatury w niezamieszkałych lokalach.


Gree Lomo Luxury Plus

To nowoczesne urządzenie przeznaczone jest do nieco mniejszych lokali (do 40 metrów kwadratowych). Cechami, wyróżniającymi je na tle konkurencji, jest niska cena oraz duża ilość dostępnych wariantów. Klienci chwalą Gree Lomo Luxury Plus za cichą pracę oraz niski poziom wibracji — dzięki tym atutom model ten może być z czystym sercem polecony osobom, które szukają klimatyzatora do bloku. Posiadacze chwalą też możliwość ustawienia jednego z trzech trybów, pozwalających na wygodny sen.


Rotenso Mirai X

Rotenso Mirai X to urządzenie przeznaczone do nieco większych pomieszczeń — jego moc pozwala na obsłużenie nawet 70 metrów kwadratowych. Zamontowana w nim dwustopniowa turbosprężarka zapewnia wysoką efektywność, a liczne funkcje czynią je niezwykle popularnym. Rotenso Mirai X wyróżnia się też wysokiej jakości filtrami. Dzięki nim może on wychwycić główny składnik smogu — pył zawieszony. Co więcej, urządzenie to posiada funkcję oczyszczania swego wnętrza. Wszystko to sprawia, że przechodzące przez nie powietrze pozbawione jest zarówno zanieczyszczeń, jak i nieprzyjemnych zapachów.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.